Başkandan

Baskandan

>

 

1958 Yılında Elazığ / Ağın Bademli Köyünde dünyaya geldim. İs hayatına 12 yasında rahmetli babam Hüseyin Yılmaz ile başladım. 1974 yılından itibaren kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalıştım. Sevilen ve sayılan bir esnaf olmak için sürekli çalıştım, sayısız meslekleri denedim, çalıştığım sektörler de ticaretin inceliklerini öğrenmek ve hep daha iyisini yapmak istiyordum. Ülkemizin sayısız şehrinde görevlerim oldu. Bir süre yurt dışında da görevlerim oldu, özellikle Suudi Arabistan da aktif görevlerim oldu.
Vatani görevimi tamamladıktan 2 yıl sonra, evlendim. 1984 yılında taşımacılık isini yapmaya karar verdim ve 1983 model Ford Transit aracımla, Elazığ – Malatya iller arası, yolcu taşımaya başladım.

Üç çocuk sahibi olduktan sonra, geçimimi daha iyi şartlarda sağlamak ve çocuklarıma iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla, doğduğum topraklardan uzaklaştım. 1996 yılında İstanbul da bugün pazar payı yüksek olan, o zamanlar büyümek için çabalayan bir servis firmasında 1996 model Peugeot J9 minibüsümle ise başladım. 3 ay gibi kısa bir sürede servis sorumlusu oldum.

1998 yılında, hala aynı adresinde olan Akyıl Turizm’i kurdum. Hayalim, bir aile şirketi olarak aynen benim yaptığım gibi babamdan öğrendiğim her şeyi çocuklarıma öğretmek ve onlarla birlikte omuz omuza çalışıp aile bağlarımızı kopmamacasına sağlamlaştırmaktı.

İki oğlum ve kızım ile birlikte, 1996 model Peugeot J9 aracımızla çalışarak başladığımız bu yolda, bugün benim gibi kendi araçlarıyla çalışan birçok kişiye iş imkanı sağlamanın mutluluğu içerisindeyim.

Bizimle birlikte çalışan herkesi ailemizin bir parçası olarak gördük. Beş kişilik ailemizle başladığımız bu yolda, simdi oldukça kalabalık bir aileye sahip olduk. Babamdan öğrendiğim en önemli şey dürüstlük ve ahlaklı ticaretti. Bunu birlikte çalıştığımız herkese aşılamaya çalıştım.

İyi ve kötü günde her an yanımda olan, eşime ve çocuklarıma, çalışma arkadaşlarıma, bir an bile güvenlerini esirgemedikleri ve arkamda kocaman bir dağ olarak güç verdikleri için teşekkürü borç bilirim.

Akyıl Turizm ailesi olarak, var olmaya, hep bir adım daha ileriye yürümeye söz verdik.
Sözümüzü tutmak için burada olmaya devam edeceğiz, sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Saygı ve sevgilerimle,
Vahap YILMAZ

Araclar Menusu Kayan Yazılar

Personel Girisi